Historické sklo Historické sklo

Historické sklo

Repliky historického skla tzv. lesního skla ze 14. - 16. století jsou charakteristické nezelenalou barvou s bublinkami, které vznikaly při výrobním postupu v pecích vytápěných dřevem. Podle historických předloh jsou ručně vyráběny středověké poháry, láhve, karafy a jiné výrobky.

Broušené sklo Broušené skloBroušené sklo

Broušené sklo

Ručně zdobené výrobky značky Egermann jsou dekorovány pomocí rytí a broušení specifickými barokními motivy na rubínově červené lazuře.
Ambrové sklo je ještě dozdobováno lesklým zlatem. Výrobky jsou pojmenovány podle vynálezce zušlechťovací techniky Friedricha Egermanna z Nového Boru.

Hutní sklo Hutní skloHutní sklo

Hutní sklo

Jsou tvarovány rukou skláře pomocí dřevěného a železného nářadí přímo u sklářské pece. Jejich charakteristickým znakem je masivní vzhled a výrazné barvy. Kombinací různých sklovin je dosahováno zajímavých barevných efektů. Každý kus je odrazem dovednosti skláře.

České vánoční ozdoby České vánoční ozdobyČeské vánoční ozdoby

České vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby jsou vyráběny ve stříbřeném nebo nestříbřeném provedení v široké barevné škále v pěti efektech: lesk, mat, porcelán, mrazolak, metalíza. Používaná barevnice se každoročně rozšiřuje o nové módní odstíny. Množství dekorů neumožňuje vydávání katalogu.Naši zákazníci mají možnost zakoupit vánoční ozdoby v barevném provedení a dekorech, které se běžně na český trh ani nedostanou. Přestože se jedná o ruční výrobu, ceny jsou příznivé pro každého zákazníka.

Každá ozdoba je ručně zpracovaný originál - druhou naprosto stejnou nenajdete!