Historické sklo Historické sklo

Historické sklo

Repliky historického skla tzv. lesního skla ze 14. - 16. století jsou charakteristické nezelenalou barvou s bublinkami, které vznikaly při výrobním postupu v pecích vytápěných dřevem. Podle historických předloh jsou ručně vyráběny středověké poháry, láhve, karafy a jiné výrobky.

Broušené sklo Broušené skloBroušené sklo

Broušené sklo

Ručně zdobené výrobky značky Egermann jsou dekorovány pomocí rytí a broušení specifickými barokními motivy na rubínově červené lazuře.
Ambrové sklo je ještě dozdobováno lesklým zlatem. Výrobky jsou pojmenovány podle vynálezce zušlechťovací techniky Friedricha Egermanna z Nového Boru.

České vánoční ozdoby České vánoční ozdobyČeské vánoční ozdoby

České vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby jsou vyráběny ve stříbřeném nebo nestříbřeném provedení v široké barevné škále v pěti efektech: lesk, mat, porcelán, mrazolak, metalíza. Používaná barevnice se každoročně rozšiřuje o nové módní odstíny. Množství dekorů neumožňuje vydávání katalogu.Naši zákazníci mají možnost zakoupit vánoční ozdoby v barevném provedení a dekorech, které se běžně na český trh ani nedostanou. Přestože se jedná o ruční výrobu, ceny jsou příznivé pro každého zákazníka.

Každá ozdoba je ručně zpracovaný originál - druhou naprosto stejnou nenajdete!