Domeček na počasí Domeček na počasíDomeček na počasí

Domeček na počasí

Za každým druhým oknem kdysi bývaly malé dřevěné chaloupky, z jejichž vyřezávaných dvířek střídavě vykukovali panáček s panenkou podle toho, jak právě bylo venku. Už tenkrát, kdy ještě neexistoval rozhlas ani televize, tihle dva dokázali spolehlivě předpovídat počasí. A dokáží to i dnes, ve věku meteorologických družic a počítačů.

Sláma, lýko, nástěnné rohože Sláma, lýko, nástěnné rohože

Sláma, lýko, nástěnné rohože

Lýko, sláma a kukuřičné šustí jsou tradiční materiály, ze kterých se vyrábějí pevážně bytové doplňky, hlavně rohože, prostírání, ošatky či kazety. Tyto výrobky vyniknou v přírodním provedení, ale také se barví do různých barevných odstínů. Z těchto přírodních materiálů mohou být vytvořeny také drobnosti jako obaly na knihy, panenky, blahopřání k různým příležitostem, vánoční ozdoby a velikonoční výzdoba.

Kované výrobky

Kované výrobky

Kované výrobky se vyznačují krásou, křehkostí a jemností, přitom ale neztrácejí nic z ušlechtilých vlastností železa - sílu, pevnost a odolnost.Mohou zpříjemnit a obzvláštnit váš domov, ať už zařízený klasicky nebo podle poslední módních trendů. Najdou uplatnění i jako doplněk zahradního nábytku.

 

Papírové vystřihovánky

Papírové vystřihovánky

Papírové vystřihovánky jsou rozkreslené obrázky seřazené do souborů, ve kterých bychom Vám je rádi nabídli. Na titulní straně každého souboru jsou vyobrazeny vystřihovánky s uvedenými rozměry, které najdete v aktuální velikosti uvnitř. Z vložených listů můžete podle popisu (na zadní straně) hned začít vystřihovat. Některé soubory obsahují další zdobné prvky (barevný papír, zlatou fólii, pásky na zhotovení rámečků pro závěsné vystřihovánky, průsvitný transparentní papír

Kraslice a velikonoce Kraslice a velikonoceKraslice a velikonoce

Kraslice a velikonoce

Po odeznění náboženských svátků přichází velikonoční pondělí. Pro ně je charakteristická pomlázka a také kraslice. Na českém území se zdobení kraslic rozvinulo do velké výtvarné a technické rozmanitosti. Nejrozšířenější je technika zdobení voskem, dalšími technikami je vyškrabování, zdobení slámou, děrování, drátování.