Hrdějovická keramika Hrdějovická keramikaHrdějovická keramika

Hrdějovická keramika

Hrdějovická keramika je kamenina s vysokými užitnými vlastnostmi, kterou je možné použít k běžnému stolování, na ukládání potravin i k jejich přípravě,včetně pečení. Má barvu slonové kosti a je vylévána hnědou glazurou uvnitř a zevně malovaná modrou barvou typickým květovaným dekorem.

 

Tupeská keramika Tupeská keramikaTupeská keramika

Tupeská keramika

Tupeská keramika je tradiční lidová keramika tzv. Majolika, která má kořeny v 17. století. Typický dekor, pro který je charakteristická červená Tupeská růže, používá syté barvy a vychází z předloch habánského hrnčířství.

 

Keramika Maříž Keramika MařížKeramika Maříž

Keramika Maříž

Každý výrobek je od tvaru po malbu originál. Stejný kus tedy nikdo jiný mít nemůže. Při případné výrobě dalších kusů do série proto prosím neočekávejte přesnou kopii. Výrobky lze použít do myčky, elektrické trouby i mikrovlnné trouby. Použití barevných glazur, nikoli pigmentů, zaručuje jejich stálobarevnost.
Keramika Maříž, to je veselá keramika, ručně vyráběné hrnky, keramické talíře, máselnice, keramické květináče, džbány. Hrnky na kávu, čajové servisy, ale i dekorativní keramika. Naše keramika je nejen hezká, ale i praktická.