Krojované panenky

Krojované panenky

Krojované panenky různých velikostí jsou replikou tradičních lidových krojů různých oblastí Čech, Moravy a Slovenska. Lidový kroj byl tradiční lidový oděv venkovanů, často sváteční. Vystihuje mnoho osobitých znaků, které se vztahují ke konkrétním oblastem, vyznačujících se barvou,krajkou, výšivkou apod. a krojované panenky nám je přibližují.Panenky jsou mrkací (takzvaně spací), materiál korpusu panenek je PVC.

 

Divadlo - loutky Divadlo - loutkyDivadlo - loutky

Divadlo - loutky

Kvalitní dřevěné loutkové divadlo pro 15 - 25 cm loutky. Velikost V40 x Š60 x H30. Součástí loutkového divadla jako hračky je vybavení: opona, 2 výměnné oboustranné scény, 4 samostatně stojící kulisy: strom, keř, trůn a stůl., scénář.. Opona je shrnovací a odnímatelná. Divadlo je uložené v dodané krabici, do které je možno uložit několik (až 8 ks) loutek dřevěných 20 cm

Dřevěné hračky

Dřevěné hračky

Dřevo je materál, že kterého se v minulosti nejčastěji dělaly hračky. Nejdříve ručně vyřezávaly, později již byly vyráběny strojově. Nabídka dřevěných hraček je od dekoračních dřevěných ručně malovaných hraček podle tradičních lidových vzorů, klasických hraček jako figurky a zvířátka, tak postýlky, autíčka, vláčky, kostky, společenské hry a hlavolamy. Většina hraček je vyráběna jen v přírodním provedení bez povrchové úpravy nebo barvena zdravotně nezávadnými barvami.