Lesní sklo Jakub Lesní sklo JakubLesní sklo Jakub

Lesní sklo Jakub

Dlouholetá tradice sklářského řemesla v českých zemích dala vzniknout překrásným ručním výrobkům, které je potřeba připomínat. Cílem výroby historického skla je poukázat na sklářský um našich předků a na jejich ovládání řemesla, které se bezesporu blížilo umění. S pokorou a úctou k tradici vyrábíme historické sklo.Ruční výrobou napodobujeme originální výrobky vyznačující se charakteristickou nazelenalou barvou, vzduchovými bublinkami i specifickým tvarem a upozorňujeme tak na jedinečnou práci jednoho z nejstarších výrobních odvětví.Vyžaduje precizní zvládnutí pracovního postupu, který je nejen potřeba napodobit, ale i přizpůsobit současným moderním technologiím. Můžete si být jisti, že s každým kouskem historického skla se k Vám dostává jedinečný a nenapodobitelný výrobek.

Nový Bor Nový BorNový Bor

Nový Bor

Ruční výroba tohoto skla je velmi zdlouhavá, jelikož se jedná o skla, která jsou vyráběna podle historických technik - zdobením, tvarů a pracovním postupem.

Petrolejové lampy se díky své nazávislosti na centrálním zdroji svítiva velmi úspěšně a rychle prosazovaly nejen na úkor olejových lamp a svíček,ale i v konkurenci s plynovým osvětlením. Během 60.let se zejména po úspěchu na londýnské světové výstavě začaly v Evropě uplatňovat petrolejové lampy jednoduchých konstrukcí podle amerických patentů z roku 1855. Byly to lampy s plochými knoty,vzduchovým sítem,kolečkem na posouvání knotu. Tyto lampy již mohly svítit nepřetržitě až 24 hodin.Petrolejové lampy představují návrat k romantickému světlu našich předků. Jsou ideální jako stylové osvětlení domova, zahrady či terasy.