Dřevěný stojan na víno

Dřevěný stojan na víno

Stojan na víno se hodí do prodejny vína, vinotéky, restaurace či do bytu. Je vyroben z mořeného srmkového dřeva. Je stabilní, dá se rozložit a lehce přenášet. Stojan na víno pojme až 30 lahví vína v pěti policích.

Dřevořezby

Dřevořezby

Řezbou a rytým ornamentem se v dřívějších dobách zdobil nábytek a drobné předměty denní potřeby jako lžíce a různé nádoby. Tuto dobu nám připomínají vyřezávané formy na perník a máslo. V současné době jsou převážnými motivy nástěnných dřevořezeb zátiší s květinami nebo ovocem, myslivecké výjevy, dědiny, kříže a piety.
Plastická řezba se uplatňuje při výrobě betlémů a sošek. Většina dřevořezeb je z lipového dřeva s povrchovou úpravou mořidly nebo včelím voskem.

Šachy

Šachy

Šachy jsou společenská hra, ve které se hráči snaží logickým umem a strategií přehrát soupeře. Šachovnice mohou být dřevěné barvené, zdobené vypalováním nebo intarzované. Figurky bývají z různých materiálů - dřevěné, ručně vyřezávané, cínové, skleněné.

Přesýpací hodiny slouží jako pěkný doplněk do jakéhokoliv interiéru. K výrobě je použitý prvotřídní materiál a pro povrchovou úpravu ekologický lak. Tento výrobek se vyznačuje pečlivým zpracováním a dlouhou životností.

Proutí

Proutí

Výrobky z proutí byly v historii velmi rozšířené. Pletlo se z vrbového proutí, orobince nebo z loubku. Z proutí se pletou koše na ovoce, na pečivo, na prádlo, podnosy, dózy, ošatky a také se oplétají různé nádoby, nejčastěji láhve na víno a také se vyplétají části nábytku.